STMGFW154805
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STMGFW154805
Manufacturer
Cosel
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Voltage - Output 2 :
-5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height :
26.924mm
Series :
STMGFW (15W)
Output Voltage :
5V
Length :
93mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
76V
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Voltage-Nom :
48V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Output Power :
15W
Reach Compliance Code :
Unknown
Weight :
119.999988g
Size / Dimension :
3.66Lx2.05W x 1.06 H 93.0mmx52.1mmx26.9mm
Published :
Voltage - Input (Min) :
18V
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
84%
Current - Output (Max) :
1.5A 1.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output 1 :
5V