STMGFW152405-JN3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STMGFW152405-JN3
Manufacturer
Cosel
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Published :
Type :
Enclosed
Applications :
ITE (Commercial)
Height :
26.924mm
Current - Output (Max) :
1.5A 1.5A
Number of Outputs :
2
Factory Lead Time :
6 Weeks
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Length :
93mm
Size / Dimension :
3.66Lx2.05W x 1.06 H 93.0mmx52.1mmx26.9mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Input (Min) :
9V
Input Voltage-Nom :
24V
Approval Agency :
CE
Voltage - Input (Max) :
36V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Voltage :
5V
Voltage - Output 1 :
5V
Weight :
119.999988g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
STMGFW (15W)
Efficiency :
84%
Voltage - Output 2 :
Voltage - Isolation :
1.5kV
Output Power :
15W