STMGFS15243R3-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STMGFS15243R3-G
Manufacturer
Cosel
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 13W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Efficiency :
87%
Reach Compliance Code :
Unknown
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
4A
Power (Watts) :
13W
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Input (Max) :
36V
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
3.66Lx2.05W x 1.06 H 93.0mmx52.1mmx26.9mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Published :
Height :
26.924mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Type :
Open Frame
Output Power :
15W
Number of Outputs :
1
Length :
93mm
Input Voltage-Nom :
24V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Voltage :
3.3V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Input (Min) :
9V
Series :
STMGFS (15W)
Width :
52mm