STM025PC2DT036Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STM025PC2DT036Q
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
CONN PLUG 25POS 30AWG 36IN
Manufacturer :
Product Category :
Contact Plating :
Nickel, Gold
ELV :
Compliant
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Operating Supply Voltage :
500V
Contact Material :
Copper
Row Spacing :
1.016 mm
Connector Type B :
Wire
Number of Positions :
25
Factory Lead Time :
18 Weeks
Pitch :
635μm
Shielding :
Unshielded
Housing Material :
Aluminium
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
DUALOBE, Nanonics
Published :
Length :
3.00' 914.40mm
Cable Termination :
Crimp
Connector Type A :
PLUG
Number of Pins :
25
Cable Length :
914mm
Termination :
Wire
Preloaded :
yes
Contact Finish :
Nickel
Contact Shape :
Round
Number of Rows :
2
Color :
White, Individual
Height :
3.2004mm