STK14C88-5K45M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STK14C88-5K45M
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
32-CDIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
IC NVSRAM 256KBIT PAR 32CDIP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Pbfree Code :
No
Operating Supply Voltage :
5V
Mount :
Through Hole
Screening Level :
MIL-STD-883
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Package / Case :
32-CDIP (0.300, 7.62mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Interface :
Parallel
Memory Type :
Non-Volatile
Nominal Supply Current :
70mA
Height Seated (Max) :
4.11mm
Supply Voltage :
5V
Data Bus Width :
8B
Number of Functions :
1
Packaging :
Tube
Radiation Hardening :
No
Published :
Number of Pins :
32
Length :
40.64mm
JESD-609 Code :
e0
Base Part Number :
STK14C88
Power Supplies :
5V
ECCN Code :
3A001.A.2.C
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Terminal Finish :
TIN LEAD
Memory Format :
NVSRAM
Terminal Pitch :
2.54mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Standby Current-Max :
0.0015A
Number of Terminations :
32
Memory Width :
8
Access Time (Max) :
45 ns
Terminal Position :
Dual
Density :
256 kb
Word Size :
8B
Pin Count :
Datasheets
STK14C88-5K45M
Introducing Memory Infineon Technologies STK14C88-5K45M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C TA, Package / Case:32-CDIP (0.300, 7.62mm), Number of Pins:32, Base Part Number:STK14C88, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:32, STK14C88-5K45M pinout, STK14C88-5K45M datasheet PDF, STK14C88-5K45M amp .Beyond Memory Infineon Technologies STK14C88-5K45M ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.