ST25DV02K-W1R8T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ST25DV02K-W1R8T3
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC RFID TRANSP 13.56MHZ 8TSSOP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
RFID, RF Access, Monitoring ICs
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Interface :
PWM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
ST25DV02K
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Standards :
ISO 15693, NFC
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
ST25D
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
13.56MHz
Type :
RFID Transponder
Voltage - Supply :
1.8V~5.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ST25DV02K-W1R8T3
Introducing RFID, RF Access, Monitoring ICs STMicroelectronics ST25DV02K-W1R8T3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:ST25DV02K, Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Type:RFID Transponder, ST25DV02K-W1R8T3 pinout, ST25DV02K-W1R8T3 datasheet PDF, ST25DV02K-W1R8T3 amp .Beyond RFID, RF Access, Monitoring ICs STMicroelectronics ST25DV02K-W1R8T3 ,we also offer TRF7960ARHBT, TRF7960RHBT, ST25RU3993-BQFT, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
STMicroelectronics ST25DV02K-W1R8T3
Description:
The ST25DV02K-W1R8T3 is a RFID, RF Access, and Monitoring IC from STMicroelectronics. It is a 512-Kbit/1-Mbit SPI Serial EERAM with a TSSOP8 package and a capacitance of 28.5 pF.
Features:
• 512-Kbit/1-Mbit SPI Serial EERAM
• TSSOP8 package
• Capacitance of 28.5 pF