ST11L4S4V30QEJ22
Mfr.Part #
ST11L4S4V30QEJ22
Manufacturer
APEM Inc.
Description
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Actuator Type :
Paddle
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Switch Function :
On-On
Electrical Life :
100,000 Cycles
Circuit :
SPDT
Termination Style :
PC Pin
Actuator Marking :
No Marking
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Current Rating (Amps) :
6A AC 7A DC
Voltage - Rated AC :
125V
Voltage - Rated DC :
30V