SSRH24NVS-25130
Mfr.Part #
SSRH24NVS-25130
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 13MH 2.5A 2LN TH
Stock
241
In Stock :
241
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
2
Current Rating (Max) :
2.5A
Series :
SSR
Inductance @ Frequency :
13mH @ 10kHz
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Factory Lead Time :
27 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Height (Max) :
1.220 31.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
SSRH24NVS-25130
KEMET SSRH24NVS-25130
SSRH24NVS-25130 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD