SSRH24NV-25205
Mfr.Part #
SSRH24NV-25205
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Description
CMC 20.5MH 2.5A 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Factory Lead Time :
27 Weeks
Packaging :
Bulk
Inductance @ Frequency :
20.5mH @ 10kHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
145mOhm
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
1.220 31.00mm
Current Rating (Max) :
2.5A
Number of Lines :
2
Datasheets
SSRH24NV-25205
KEMET SSRH24NV-25205
SSRH24NV-25205 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD