SSR10VS-13075
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSR10VS-13075
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 7.5MH 1.3A 2LN TH
Stock
700
In Stock :
700
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Through Hole
Series :
SSR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
1.3A
Height (Max) :
0.827 21.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance @ Frequency :
7.5mH @ 10kHz
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) (Max) :
240mOhm
Factory Lead Time :
23 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Size / Dimension :
0.925Lx0.512W 23.50mmx13.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Lines :
2
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Datasheets
SSR10VS-13075
KEMET SSR10VS-13075
SSR10VS-13075 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD