SSO32C2A271-40.000M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSO32C2A271-40.000M
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
SILI OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
55mA
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
SSO32C
Ratings :
Frequency :
40 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
SILICON
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Package :
Bulk
Suntsu Electronics, Inc. SSO32C2A271-40.000M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216