SSG-15G-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSG-15G-RC
Manufacturer
Mini-Circuits
Description
FUNCTION GENERATOR 15GHZ NO DISP
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
Frequency :
10 MHz to 15 GHz
Signal Types :
Pulse, RF
Display Type :
No Display
Supply Voltage :
6VDC
Weight :
Type :
Function Generator, Pulse Generator
Series :
Package :
Box
Number of Channels :
1
Function :
Sweep
Product Status :
Active
Frequency - Max :
15 GHz