SS28V-K25075-CH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SS28V-K25075-CH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 7.5MH 2.5A 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Height (Max) :
1.398 35.50mm
Number of Lines :
2
Filter Type :
Power Line
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SS
DC Resistance (DCR) (Max) :
160mOhm
Current Rating (Max) :
2.5A
Inductance :
7.5 MH
Size / Dimension :
1.181Lx0.866W 30.00mmx22.00mm
Inductance @ Frequency :
7.5mH @ 1kHz
Length :
30mm
Datasheets
SS28V-K25075-CH
KEMET SS28V-K25075-CH
SS28V-K25075-CH datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD