SQZ20AJB-470R
Mfr.Part #
SQZ20AJB-470R
Description
RES 470 OHM 5% 20W RADIAL
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Resistance :
470Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
20W
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQZ20AJB-470R
470Ohm, 20W, Wirewound,