SQZ20AJB-330R
Mfr.Part #
SQZ20AJB-330R
Description
RES 330 OHM 5% 20W RADIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
Resistance :
330Ohm
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Datasheets
SQZ20AJB-330R
330Ohm, 20W, Wirewound,