SQZ20AJB-1R5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQZ20AJB-1R5
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
RES 1.5 OHM 5% 20W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
20W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
2.480Lx0.492W 63.00mmx12.50mm
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Resistance :
1.5Ohm
Series :
SQZ
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
SQZ20AJB-1R5
1.5Ohm, 20W, Wirewound,