SQZ15AJB-82K
Mfr.Part #
SQZ15AJB-82K
Description
RES 82K OHM 5% 15W RADIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
15W
Resistance :
82kOhm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Datasheets
SQZ15AJB-82K
82kOhm, 15W, Metal Oxide Film,