SQZ15AJB-43K
Mfr.Part #
SQZ15AJB-43K
Description
RES 43K OHM 5% 15W RADIAL
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
15W
Resistance :
43kOhm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQZ15AJB-43K
43kOhm, 15W, Metal Oxide Film,