SQZ15AJB-3K
Mfr.Part #
SQZ15AJB-3K
Description
RES 3K OHM 5% 15W RADIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
15W
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Resistance :
3.9kohm
Size / Dimension :
1.890Lx0.512W 48.00mmx13.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQZ15AJB-3K
3.9kOhm, 15W, Metal Oxide Film,