SQM500JB-390R
Mfr.Part #
SQM500JB-390R
Description
RES 390 OHM 5% 5W RADIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Resistance :
390ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Datasheets
SQM500JB-390R
YAGEO SQM500JB-390R
390Ohm, 5W, Ceramic,