SQM300JB-47R
Mfr.Part #
SQM300JB-47R
Description
RES 47 OHM 5% 3W RADIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Datasheets
SQM300JB-47R
YAGEO SQM300JB-47R
47Ohm, 3W, Ceramic,