SQM300JB-22R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQM300JB-22R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 5% 3W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
SQM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22Ohm
Packaging :
Bulk
Composition :
Ceramic
Package / Case :
Radial
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
SQM300JB-22R
YAGEO SQM300JB-22R
22Ohm, 3W, Ceramic,