SQM300JB-0R43
Mfr.Part #
SQM300JB-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 3W RADIAL
Resistance :
430mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQM300JB-0R43
YAGEO SQM300JB-0R43
430mOhm, 3W, Ceramic,