SQCSVA1R0BAJ1A
Mfr.Part #
SQCSVA1R0BAJ1A
EAR99
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
Negative Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
250V
Capacitance :
1pF
Length :
1.6mm
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C