SQCBEM821KAJWE
Mfr.Part #
SQCBEM821KAJWE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 150V 1111
Temperature Coefficient :
M
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Pbfree Code :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
762μm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Published :
Capacitance :
820pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Feature :
High Q, Low Loss
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.79mm
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packing Method :
WAFFLE PACK
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mount :
Surface Mount
Series :
SQ
Packaging :
Tray
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
SQCBEM821KAJWE
KYOCERA AVX SQCBEM821KAJWE
SQ 820pF Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCBEM821KAJWE Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.This device can operate on voltage - Rated DC of 150V.
SQCBEM821KAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V