SQCBEM681KAJME
Mfr.Part #
SQCBEM681KAJME
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Contains Lead
Thickness :
2.5908mm
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
680pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
M
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±10%
Height :
762μm
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Weight :
15.989131mg
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
SQCBEM681KAJME
KYOCERA AVX SQCBEM681KAJME
SQ 680pF Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCBEM681KAJME Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 150V, it can operate.
SQCBEM681KAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V