SQCB7M820JATME
Mfr.Part #
SQCB7M820JATME
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER ULTRA Q
Ceramic Capacitors
Series :
SQ
Capacitance :
82pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
M
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Published :
Datasheets
SQCB7M820JATME
SQ 1111 2828Metric Ceramic Capacitor 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm M ±5% 82pF