SQCB7M6R8BATME\500
Mfr.Part #
SQCB7M6R8BATME\500
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 6.8PF 500V 1111
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
M
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
6.8pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
High Q, Low Loss
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SQ
Tolerance :
±0.1pF
KYOCERA AVX SQCB7M6R8BATME\500
SQ 6.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M6R8BATME\500 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
SQCB7M6R8BATME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm