SQCB7M3R0BATME\500
Mfr.Part #
SQCB7M3R0BATME\500
Description
CAP CER 3PF 500V 1111
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
3pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
KYOCERA AVX SQCB7M3R0BATME\500
SQ 3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M3R0BATME\500 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.
SQCB7M3R0BATME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm