SQCB7M2R4CATME\500
Mfr.Part #
SQCB7M2R4CATME\500
Description
CAP CER 2.4PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
2.4pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
1 (Unlimited)
KYOCERA AVX SQCB7M2R4CATME\500
SQ 2.4pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M2R4CATME\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.
SQCB7M2R4CATME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm