SQCB7M270FATWE
Mfr.Part #
SQCB7M270FATWE
Package / Case
Ceramic
Description
CAP CER ULTRA Q
Package / Case :
Ceramic
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
27pF
Height :
762μm
Tolerance :
1%
Depth :
2.79mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
500V
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
90ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
2
Length :
2.79mm