SQCB7M1R2BAJME\500
Mfr.Part #
SQCB7M1R2BAJME\500
Description
CAP CER 1.2PF 500V 1111
Temperature Coefficient :
M
Capacitance :
1.2pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1pF
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
KYOCERA AVX SQCB7M1R2BAJME\500
SQ 1.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M1R2BAJME\500 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.
SQCB7M1R2BAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm