SQCB7M1R0BATME\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQCB7M1R0BATME\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
SQ
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1pF
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
KYOCERA AVX SQCB7M1R0BATME\500
SQ 1pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M1R0BATME\500 Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
SQCB7M1R0BATME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm