SQCB7M120FAJME\500
Mfr.Part #
SQCB7M120FAJME\500
Description
CAP CER 12PF 500V 1111
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Temperature Coefficient :
M
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
12pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount, MLCC
KYOCERA AVX SQCB7M120FAJME\500
SQ 12pF 500V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB7M120FAJME\500 Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.
SQCB7M120FAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm