SQCB5C104KAJME\500
Mfr.Part #
SQCB5C104KAJME\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V 1111
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.1μF
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Published :
Tolerance :
±10%
Series :
SQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
KYOCERA AVX SQCB5C104KAJME\500
SQ 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB5C104KAJME\500 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
SQCB5C104KAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm