SQCB5C103KAJME\500
Mfr.Part #
SQCB5C103KAJME\500
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 10000PF 50V 1111
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
KYOCERA AVX SQCB5C103KAJME\500
SQ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB5C103KAJME\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C.
SQCB5C103KAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm