SQCB5A222KAJME\500
Mfr.Part #
SQCB5A222KAJME\500
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 2200PF 50V 1111
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
A
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
KYOCERA AVX SQCB5A222KAJME\500
SQ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
SQCB5A222KAJME\500 Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
SQCB5A222KAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm