SQCAEM5R6BATME
Mfr.Part #
SQCAEM5R6BATME
Description
CAP CER ULTRA Q
Ceramic Capacitors
Published :
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
M
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
SQ
Datasheets
SQCAEM5R6BATME
SQ 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm M ±0.1pF 5.6pF