SQCAEM3R3BAJME\500
Mfr.Part #
SQCAEM3R3BAJME\500
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Description
CAP CER 3.3PF 150V 0505
Tolerance :
±0.1pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Temperature Coefficient :
M
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
Published :
Voltage - Rated :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
3.3pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SQ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KYOCERA AVX SQCAEM3R3BAJME\500
SQ 3.3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCAEM3R3BAJME\500 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.
SQCAEM3R3BAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm