SQCAEM390JAJME
Mfr.Part #
SQCAEM390JAJME
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Description
CAP CER 39PF 150V 0505
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size Code :
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Contains Lead
ECCN Code :
EAR99
Height :
508μm
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Tolerance :
±5%