SQCAEM120GAJME\500
Mfr.Part #
SQCAEM120GAJME\500
Description
CAP CER 12PF 150V 0505
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
SQ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
M
Non-RoHS Compliant
KYOCERA AVX SQCAEM120GAJME\500
SQ 12pF 150V Ceramic Capacitor ±2% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCAEM120GAJME\500 Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
SQCAEM120GAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm