SQCAEM0R5BAJME\500
Mfr.Part #
SQCAEM0R5BAJME\500
Description
CAP CER 0.5PF 150V 0505
0505 (1313 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Published :
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
Temperature Coefficient :
M
Capacitance :
0.5pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KYOCERA AVX SQCAEM0R5BAJME\500
SQ 0.5pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCAEM0R5BAJME\500 Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
SQCAEM0R5BAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm