SQCAEA221JAT1A
Mfr.Part #
SQCAEA221JAT1A
Description
CAP CER ULTRA Q
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Characteristics Code :
A
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Width :
1.4mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.4mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
220pF
Tolerance :
5%
Size Code :
Voltage - Rated DC :
150V
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.979mm
Datasheets
SQCAEA221JAT1A
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor - +30ppm Cel ppm C 5% 220pF 150V