SQCAEA180JATME
Mfr.Part #
SQCAEA180JATME
Description
CAP CER ULTRA Q
Capacitance :
18pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
150V
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
0.979mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size Code :
Width :
1.4mm
Temperature Characteristics Code :
A
Length :
1.4mm
Tolerance :
5%
Datasheets
SQCAEA180JATME
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor - +30ppm Cel ppm C 5% 18pF 150V