SQCAEA150JAJME
Mfr.Part #
SQCAEA150JAJME
Description
CAP CER ULTRA Q
Capacitance :
15pF
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated DC :
150V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.4mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size Code :
Tolerance :
5%
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
A
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Datasheets
SQCAEA150JAJME
Ceramic Ceramic Capacitor - +30ppm Cel ppm C 5% 15pF 150V