SQCA5A681JAT1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQCA5A681JAT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER ULTRA Q
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.4mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Width :
1.4mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
680pF
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
0.979mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SQCA5A681JAT1A
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 5% 680pF 50V