SQCA5A681GAJME
Mfr.Part #
SQCA5A681GAJME
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Description
CAP CER 680PF 50V 0505
Published :
Width :
1.4mm
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Thickness :
558.8μm
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±2%
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Height :
508μm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.4mm
Temperature Coefficient :
A
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size Code :
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Datasheets
SQCA5A681GAJME
KYOCERA AVX SQCA5A681GAJME
SQ 680pF Ceramic Capacitor ±2% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCA5A681GAJME Overview
A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is A.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
SQCA5A681GAJME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V