SQCA5A221JATME
Mfr.Part #
SQCA5A221JATME
Description
CAP CER 220PF 50V 0505
Voltage - Rated DC :
50V
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
JESD-609 Code :
e3
Size Code :
Height :
0.979mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Published :
Number of Pins :
2
Length :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.4mm
Capacitance :
220pF
Datasheets
SQCA5A221JATME
KYOCERA AVX SQCA5A221JATME
SQ 220pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCA5A221JATME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
SQCA5A221JATME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V