SQCA5A221GAJME
Mfr.Part #
SQCA5A221GAJME
Description
CAP CER 220PF 50V 0505
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Capacitance :
220pF
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Length :
1.4mm
Thickness (Max) :
0.022 0.57mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±2%
Width :
1.4mm
Height :
508μm
Datasheets
SQCA5A221GAJME
KYOCERA AVX SQCA5A221GAJME
SQ 220pF Ceramic Capacitor ±2% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
SQCA5A221GAJME Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is A.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
SQCA5A221GAJME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V