SQ24T10050-PDB0G
Mfr.Part #
SQ24T10050-PDB0G
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 50W
Voltage - Output 1 :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Isolation :
2kV
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Isolated Module
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
10A
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
8-DIP Module, 1/8 Brick
Power (Watts) :
50W
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
SemiQ™ SQ24 (50W)
Control Features :
Enable, Active High
Efficiency :
86%
Voltage - Input (Max) :
36V
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.27 H 58.4mmx22.9mmx7.0mm
Voltage - Input (Min) :
18V
Datasheets
SQ24T10050-PDB0G
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH